بازدیدکنندگان
تعدادبازدیدامروز : 307
تعداد بازدیداین ماه : 876
تعداد بازدید امسال : 506
تعداد کل باز دیدها : 506

تعدادمشاهده امروز : 639
تعداد مشاهده این ماه : 1757
تعداد مشاهده امسال : 1255
تعداد کل مشاهده ها : 21869
 هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان اصفهان 7 خرداد درتالارشهروند برگزارشد.
دکترزرگرپوراستاندار ورییس شورای آموزش وپرورش استان طی سخنانی ضمن اشاره به درصد روبه رشد مدرسه سازی درسال 94 نسبت به سنوات قبل به کمبود 17000 کلاس درس دراستان خبرداد وضمن دعوت خیرین محترم درمشارکت خیر دراین رابطه به این نکته اشاره نمودند که درامرمدرسه سازی لزوم بررسی واجرای طرح های جدید و توجه به رویکردهای مدارس الکترونیکی ومجازی باتوجه به مقتضیات کنونی اجتناب ناپذیر وضروری است.ایشان متوسط پروژه های تحویل شده خیّرین مدرسه ساز را درسال 94 درهردوماه 10 پروژه ، درهرهفته 7 کلاس ودرهرروز150 مترمربع زیربنا اعلام نمودند.
محمدرضا حافظی درهجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان اصفهان افزود: حضرت امام خمینی (ره ) اولین خیر مدرسه ساز به شمارمی رود که ایشان در امر مدرسه سازی رویکرد ویژه ای داشتند و می خواستند که در جای جای کشور ایران مدرسه ساخته شود.
وی اظهار کرد: در حال حاضر در 550 شهرستان کشور مجامع خیرین مدرسه ساز دایر است و بیش از 600 هزار نفر خیر در این مجامع عضو هستند. رییس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور افزود: تاکنون 35 درصد مدارس موجود در کشور با همت خیرین احداث شده است.وی پیش بینی کرد که در سالجاری مشارکت مردم در احداث پروژه های مدرسه سازی 37 درصد افزایش یابد.
محمد حسن قایدیها مدیرکل آموزش وپرورش استان اصفهان دربیاناتی بااشاره به رشد روبه افزایش مدرسه سازی در دولت تدبیر وامید ضمن تقدیر از خیّرین مدرسه ساز استان  باتوجه به اینکه قالب مدارس استان نیاز به بازسازی ، مقاوم سازی وایمن سازی دارند ، نیاز آموزش وپرورش استان را باتوجه به افزایش رشد شهرنشینی به فضاهای آموزشی ، پرورشی ونمازخانه ضروری دانسته و مدرسه سازی رااز اولویت امور خیرین محترم برشمردند.ایشان خاطنشان نمودندتعداد1033 ساختمان با1553 آموزشگاه و4100 کلاس درس به عنوان مدارس تخریبی استان وتعداد1932 ساختمان با2700 آموزشگاه و10377 کلاس به عنوان مدارس تخریبی شناسایی شده است.همچنین 315 آموزشگاه درقالب 700باب اتاق درس باجمعیت 16000 نفر به صورت اجاره ای دایرهستند.
مهندس سجاد مدیرکل نوسازی استان درهجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان خاطرنشان نمودند مجمع خیران مدرسه ساز استان اصفهان در سال 1378 بمنظور جذب هر چه بیشتر خیرین و ساماندهی کمک های مردم در حوزه مدرسه سازی تشکیل شد. این مجمع هم اکنون در استان بالغ بر 800 نفر عضو دارد که تعداد 200 نفر از آنان را بانوان خیر تشکیل می دهند.ایشان افزودند25/9 درصدپروژه های تحویل شده و29/6 درصد کلاس های تحویل شده توسط خیرین مدرسه ساز یا بامشارکت آنان احداث گردیده است.
در 16 شهرستان استان نمایندگی یا شعبه مجامع خیران مدرسه ساز تشکیل شده و کمک افراد خیر و نیکوکار را در حوزه شهرستان خود ساماندهی می کنند.
سرکارخانم میردامادیان رییس هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان نیز دراین جشنواره گفت: مدرسه کارگاه انسان سازی است و ارتقاء امکانات آموزشی بر کیفیت آموزش تاثیرگذار است زیرا وجود فضاهای مناسب آموزشی عامل موثری در یادگیری بهتر دانش آموزان است.
وی اظهار کرد: خیران استان، انسان های متعهدی هستند که با وجود مشکلات و رکود اقتصادی هیچ گاه این عرصه را رها نکرده اند.
دراین جشنواره تعدادی ازخیرین مدرسه ساز به نمایندگی ازجمع حاضر به بیان دیدگاه ها و نیات خیر خود درامرمدرسه سازی پرداختند و درقسمتی ازبرنامه دهها نیات خیر و پروژه های ارزشمند مد نظر جهت احداث درسال جدید قرائت گردید .
درپایان پیام دکتر فانی وزیرآموزش وپرورش توسط سرکارخانم احمدی مدیرکل اموربانوان وزارت آموزش وپرورش قرائت گردیدکه درقسمتی ازپیام چنین آمده است.
در تاریخ هر کشور مردان و زنانی وجود دارند که به لطف الهی و با بهره گیری از تربیت و باورهای دینی به رشد و توسعه زیرساختی جامعه یعنی ایجاد بسترهای مناسب برای تعلیم و تربیت کودکان ونسل های آتی می اندیشند.
وی در این پیام خاطرنشان کرد: نمونه بارز آن در کشور پهناور ایران اسلامی، هزاران خیر مدرسه ساز از تبار مخلصان نیکوکاری است که عمری را برای احداث مدارس گذرانده اند تا بنیان کار علمی کشور را تقویت کنند و دانش آموزان مستعد این مرز و بوم را بگونه ای پرورش دهند که فرزندانی صالح در عرصه دفاع از ارزشهای دینی، علمی و هویتی کشور خویش باشند.
در ادامه این پیام اضافه شده است: رهبر معظم انقلاب، آموزش و پرورش را منشا همه تحولات عظیم در حوزه انسان سازی می دانند و همه دستگاه ها را به حمایت از آن امر می کنند.
وی در این پیام تصریح کرده است: مسئولیت خطیر و حساس نظام تعلیم و تربیت بر همکاری های گسترده دولت و ملت و مطالبات رییس جمهوری مبنی بر توسعه همه جانبه، بسط و گسترش مشارکت های مردمی در آموزش و پرورش، تکلیف امروز ما را دو چندان ساخته تا علاوه بر تحقق راهبرد کیفیت بخشی مبنی بر امید و اعتدال، بتوانیم اقدامات موثری برای گسترش عدالت آموزشی انجام دهیم.
فانی در این پیام افزود: اکنون در حالی به استقبال هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز با رویکرد 'گسترش عدالت آموزشی با همت خیرین مدرسه ساز' در سراسر کشور رفته ایم که با مجموعه های از طرح ها و اجرای پروژهای تخریب و بازسازی مدارس فرسوده و تبدیل آن به مدارس زیبا ، مستحکم، بانشاط، جذاب و هوشمند در سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس با مشارکت گسترده و آگاهانه خیرین مدرسه ساز روبرو هستیم.
وزیر آموزش و پرورش در پایان این پیام ابراز امیدواری کرد که با مشارکت همه جانبه و سپردن بیشتر امور به مردم بزودی شاهد اثرات و ثمرات پربار و مبارک این طرح ها و برنامه ها با همت و عزم ملی همه خیران برای بهبود و ارتقای نظام تعلیم و تربیت باشیم


.